2023 04 27

Dalinamės žiniomis ir patirtimi

Darbingai ir įdomiai praėjo Birštono savivaldybės IU ir PU mokytojų metodinio būrelio susrinkimas. Įdomūs pranešimai, diskusijos ir žvilgsnis į bendras veiklas ateityje. Darželių mokytojoms visada yra apie ką padiskutuoti.

2023 01 05

Edukacija ,,Iki kosmoso platybių"

Lapkričio 28–29 d. Birštono lopšelio-darželio ,,Giliukas“ ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių vaikučiams vyko pažintinė edukacija ,,Iki kosmoso platybių“, kurią vedė Mantvydas Prekevičius. Vaikai turėjo unikalią galimybę stebėti ir dalyvauti interaktyvioje edukacinėje veikloje, kurios metu dalyvavo „kosminiame skrydyje“ į kosmoso platybes. Lydimi užburiančio Mantvydo pasakojimo vaikai patyrė nepakartojamų įspūdžių „keliaudami“ po Saulės sistemą, o vėliau trumpam stabtelėdavo kiekvienoje planetoje.

2022 12 22

Sveikos gyvensenos skatinimas

Mūsų darželio priešmokyklinės grupės ,,giliukai" nuo spalio mėnesio dalyvauja projekte ,,Sveikos gyvensenos skatinimas Birštono savivaldybėje". Veiklos vyksta Birštono sporto ir sveikatingumo centre. Akimirkos iš veiklų...

2022 12 21

Vėlinių minėjimas

Jau ne pirmus metus mūsų darželio priešmokyklinukai dalyvauja Vėlinių renginyje ,,Papuoškime Birštono senąsias kapines".

2022 12 13

Augu sveikas ir saugus

Džiaugiamės kiekviena sveikatos specialistės Ingridos Mieliauskaitės pravesta pamokėle. Dėkojame už saugaus elgesio pamokėlę (11.17 ,,Boružiukų'' gr.). Saugus elgesys reiškia, jog ne tik saugome save, tačiau rūpinamės ir kitais. Aptarė saugų elgesį gatvėje, prie perėjos, tamsiu paros metu. Vaikams buvo priminta atšvaitų dėvėjimo taisyklės, kiekvienas gavo po atšvaitą, kurį galės dėvėti, kad juos geriau matytų visi vairuotojai. Dėkojame už (11.21 ,,Ančiukų"gr.), psichikos sveikatos stiprinimo užsiėmimą apie emocijas. Susipažinom su skirtingom emocijos, kaip ir kada jos pasireiškia, kaip galime jas suvaldyti. Plačiau diskutavome apie baimes, kurias vaikai įamžino nulipdydami gyvates ir papuošdami jas linksmai- prilipdydami drugelius, linksmas akytes, pūkuotas uodegas ir pan. Baimės nėra baisios, kai žinai, iš kur atsiranda ir kaip jas nugalėti. Dėkojame už žinias vaikams ir apie sveiką mitybą (12.02 ,,Ančiukų"gr./ 12.09 ,,Boružiukų"gr.) Prisiminėme sveikatai palankios mitybos principus, kokius maisto produktus vartojame kelis kartus per dieną, kokius kasdien ar kelis kartus per savaitę, kuriuos retai ir saikingai. Vaikai gavo individualias maisto pasirinkimo piramides, kurias teisingai turėjo užpildyti maisto produktų lipdukais. Pastebėjome, jog prie piramidės pavaizduotos 8 stiklinės vandens ir sportuojantys žmonės, kas reiškia, jog norėdami gyventi sveikai turime ne tik valgyti tinkamai, tačiau gerti pakankamai vandens bet kasdien būti fiziškai aktyviems.

2022 03 01

Informacija apie greitųjų COVID-19 testų iš seilių naudojimą.

2021 11 05

Vėlinių minėjimas

,,Drugelių" ir ,,Ančiukų" grupių vaikai, kartu su Birštono dizaino asociacijos nariais bei ,,Bočių" bendrijos atstovais dalyvavo Vėlinių akcijoje, kurios metu gamino floristines puokštes ir kompozicijas, kuriomis prieš Vėlines papuošė nelankomus kapus Birštono senosiose kapinėse. Daugiau informacijos skaitykite:

2021 10 22

,,Rudenėlio dovanos"

Spalio 11-15 dienomis mūsų darželyje vyko tradicinis (jau antrus metus iš eilės) meninis-kūrybinis projektas ,,Rudenėlio dovanos", kurio tikslas - skatinti vaikų kūrybiškumą ir sveiką gyvenseną. Daugiau apie tai skaitykite:

2021 10 10

Mokytojų dienos minėjimas

Birštono savivaldybės merės Nijolės Dirginčienės sveikinimas labiausiai savo srityje nusipelniusiems pedagogams, tarp kurių ir mūsų darželio mokytoja - Julija Gradeckienė. Daugiau apie tai skaitykite:

2021 09 20

,,Giliukas taria ačiū"

Rugsėjo mėnuo mūsų darželio bendruomenei ypatingas, Rugsėjo 1-ąją sugrįžome į atnaujintą ir išgražėjusį darželio pastatą bei jo erdves. Labai vertiname tai, kas yra padaryta ir esame dėkingi visiems, kurie prisidėjo prie ,,Giliuko" pokyčių. Ta proga, rugsėjo 16 d. įvyko renginys ,,Giliukas taria ačiū". Daugiau apie tai skaitykite:

2021 05 18

Pirmasis respublikinis virtualus dainų festivalis ,,Kur dainų namai”

Balandžio 18 – 28 dienomis vykęs pirmasis mūsų lopšelio-darželio ,,Giliukas” organizuotas  respublikinis virtualus dainų festivalis ,,Kur dainų namai” pateisino savo vardą – jame dalyvavo kaip niekad daug dainininkų iš 35-ių Lietuvos savivaldybių miestų ir miestelių. Džiaugiamės ir didžiuojamės visais nuostabiais dalyviais, kurie uždaroje facebook grupėje dovanojo gražiausias lietuviškas dainas, bei rinko nominacijų nugalėtojus. 

Už galimybę ir įgytą patirtį esame nepaprastai dėkingi festivalio globėjai Birštono savivaldybės merei Nijolei Dirginčienei, kuri įsteigė ir apdovanojo nominaciją ,,Mažoje širdelėje – visa Lietuva”, festivalio partneriui – Nemuno Kilpų Regioninio Parko direkcijai, Birštono muziejui, Birštono turizmo informacijos centrui, MB ,,Birštono turai”, ,,AsMeniška krautuvėlė” Birštone, IĮ ,,Upės lauktuvės”, Ledų namai Birštone, Birštono lopšelio-darželio ,,Giliukas” darbo grupei, idėjos autorėms, koordinatorėms Redai Černiauskienei ir Julijai Gradeckienei.

Mūsų lopšelį-darželį ,,Giliukas” atstovavo ,,Boružiukų” grupės vaikai: Ariana, Elija ir Matas, bei priešmokyklinukų ,,Drugelių” grupės vaikai: Viltė, Gustas, Emilija, Ąžuolas, Smiltė, Jonas ir Raigardas. Širdingai dėkojame – jums vaikai!ir kviečiame pasimėgauti rėmėjo MB „Birštono turai“ įsteigta dovana – pasivažinėjimu elektromobiliu po Birštono miestą.

2021 03 01

Paskaita tėvams

Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras 2021 m. kovo 18 d. 18 val. organizuoja nuotolinę, nemokamą paskaitą tėvams "Vaikų burnos higienos profilaktika", 🦷 kurią skaitys burnos higienistė. 🤗

Užsiregistruoti galite čia:

https://forms.gle/YVq3gShB2LgT3NU17

2021 02 12

,,Nuolatinis tobulėjimas vaikų labui"

Nuotoliniai susirinkimai, nuotoliniai kvalifikacijos kėlimo seminarai jau tampa visų pedagogų kasdienybe, kuri kiekvieną kartą atneša ne tik naują patirtį, bet ir iššūkius. Nuotoliniu būdu dalintis gerąja patirtimi su kolegomis, kurių negali pakviesti į atviras veiklas ar renginius, taip pat puikus naujas patyrimas su šiek tiek išbandymų, kai nematai ar pavyko klausytoją sudominti, sunkiau gauti grįžtamąjį ryšį, o kartais nepavyksta išvengti ir techninių kliūčių. Šiai naujai patirčiai 

mūsų lopšelyje-darželyje ,,Giliukas” pradžią davė priešmokyklinio ugdymo mokytoja Julija Gradeckienė, kuri kolegėms pristatė pranešimą tema ,,Naratyvinis žaidimas ugdymo procese”. Savo pranešime ji dalinosi savo patirtimi apie šio žaidimo organizavimą ir naudą ugdymo procese, pasidalino savo sukurtomis metodinėmis priemonėmis. Mokytoja daug dėmesio skiria praktikai ir saviugdai, bendradarbiauja ir veda seminarus VŠĮ “Mokymosi mokykla”. Taip pat ji skaitė pranešimą nacionalinėje konferencijoje „NUO IKI MO“. Dalyvaujant šiose ir panašiose veiklose yra nuolat turtinamas žinių bagažas, todėl mokytoja geba labai kūrybingai, kaskart naujai ir išradingai organizuoti vaikų veiklą bei kryptingai ir nuosekliai siekia tikslo.

Mes, lopšelio – darželio “Giliukas” bendruomenė, labai džiaugiamės ir didžiuojamės mokytojos Julijos Gradeckienės darbais, mokėjimu suprasti ir perprasti kiekvieną vaiką, jo pasaulį ir elgseną, kad galėtų jam padėti tobulėti. Jos idėjų kraitis neišsenkamas, o kaskart įgyvendinus idėją, vis papildo nauja.

Ir kartais net nebūtina ieškoti lektoriaus, mokėti didelius pinigus, svarbu laiku pastebėti šalia esančius kolegas, kurie nori ir geba dalintis, perteikti patirtį. Tikime, kad gerosios patirties dalijimasis ir perėmimas tarp kolegų yra vienas svarbiausių atviros ir nuolat besimokančios organizacijos bruožų.

Kurkime naujas kolektyvo tradicijas, auginkime bendruomeniškumą, būkime atviri sau ir kitiems bei likime sveiki ir laimingi.

Birštono lopšelio – darželio „Giliukas“ metodinės grupės pirmininkė mokytoja metodininkė Reda Černiauskienė

2020 09 29

VVTAT parengtos žaislų saugos rekomendacijos

Skatindama atsakingą požiūrį į vaikams skirtų produktų saugą, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) parengė žaislų saugos rekomendacijas priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo įstaigoms, tėveliams bei globėjams, kuriose pateikiami svarbiausi patarimai, kaip atpažinti potencialius pavojus žaisluose, į ką svarbu
atkreipti dėmesį įsigyjant žaislus ir kaip juos tinkamai prižiūrėti.

Visą informaciją rasite skiltyje „Tėvams“.

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos informacija

Quotes
Quotes

2020 05 13

Lopšelio-darželio darbo pradžia nuo 2020 m. gegužės 18 d.

Vadovaujantis LR sveikatos apsaugos ministro 2020 m. gegužės 11 d. sprendimu Nr. V-1116 „Dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų“ nuo 2020 m. gegužės 18 d. atnaujinama ugdymo veikla ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose.
Mūsų vaikų ugdymas ir toliau bus organizuojamas lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“.
Vadovaujantis patvirtintu sprendimu vaikus, kurie serga lėtinėmis ligomis arba gyvena kartu su rizikos grupėms priklausančiais žmonėmis, ir toliau rekomenduojama ugdyti namuose. Be to, net jei vaikas sveikas, jį leisti į ugdymo įstaigą neprivaloma – tėvai galės jį ir toliau prižiūrėti namuose.
Lankantiems įstaigą vaikams ugdymo procesas užtikrinamas grupėse, nelankantiems – vykdomas nuotoliniu būdu.
Kol bus tęsiamas karantinas, bus laikomasi įstatymu patvirtintų būtinų saugumo sąlygų organizuojant ugdymą.
Nuoroda susipažinimui su sprendimu:
http://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/KORONA/D%C4%96L%20IKIMOKYKLINIO%20IR%20PRIE%C5%A0MOKYKLINIO%20UGDYMO%20ORGANIZAVIMO%20B%C5%AATIN%C5%B2%20S%C4%84LYG%C5%B2%20(V-1116).pdf
2020 05 11

Dėl planuojamų rekonstrukcijos darbų

Norime pasidalinti džiugia naujiena su visa bendruomene, kad Birštono savivaldybei gavus lėšų miesto objektų rekonstravimui ir statybai, mūsų lopšeliui-darželiui skirti 300 tūkst. eurų tolesniems įstaigos rekonstrukcijos darbams. Planuotas darbas vasarą „Giliuko“ patalpose vykti negalės, nes jau artimiausiu metu bus tęsiami rekonstrukcijos darbai. Vaikų priežiūros ir ugdymo procesas toliau bus organizuojamas lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“. Tikime, kad laikini nepatogumai – tik dalis iššūkių, su kuriais sėkmingai susitvarkysime. Tuo pačiu labai džiaugiamės, kad po visų darbų pabaigos galėsime tęsti ugdymą ir dirbti gražiai atsinaujinę!

Quotes
Quotes